N74F283D,602
Product Categories
Original ICs Component Co Ltd
Contact Now
N74F283D,602
Category : Integrated Circuits (ICs) Logic Specialty Logic
Number of Bits : 4
Product Status : Obsolete
Mounting Type : Surface Mount
Package : Tube
Series : 74F
Logic Type : Binary Full Adder with Fast Carry
Supplier Device Package : 16-SO
Mfr : NXP USA Inc.
Operating Temperature : 0°C ~ 70°C
Supply Voltage : 4.5V ~ 5.5V
Package / Case : 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)